NEWS

Počet Bitcoinových adries držiacich 1 BTC alebo viac presiahol jeden milión

BITCOIN (BTC) BLOCKCHAIN CRYPTOCURRENCY ADDRESS
Počet Bitcoinových adries držiacich 1 BTC alebo viac presiahol jeden milión

TOP příspěvky

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavilo novú aplikáciu
COLD STORAGE/COLD WALLET CRYPTOCURRENCY CRYPTOCURRENCY ADDRESS PAPER WALLET WALLET SOFTWARE WALLET TOKEN

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavil...

Na konferencii pre odborníkov, fanúšikov kryptomien aj pre širokú verejnosť, ktorá sa zaujíma o kryptoaktíva, preds...

Čtěte více
Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu
1 SATOSHI (0.00000001 BTC) DECENTRALIZATION GENESIS BLOCK SATOSHI NAKAMOTO

Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu

Svet dodnes nepozná pravú identitu tvorcu bitcoinu. Kto v skutočnosti stojí za revolučnou technológiou blockchain?...

Čtěte více
NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách
DIGITAL ART NFT

NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách

Nezameniteľné tokeny, alebo NFT, zažívajú v roku 2021 absolútny boom. Viete, čo to NFT vlastne sú a prečo majú niek...

Čtěte více

Podľa údajov spoločnosti Glassnode, ktorá monitoruje kryptomenový trh, počet Bitcoinových peňaženiek držiacich aspoň jeden celý Bitcoin prekročil miliónovú hranicu. Tento rast bol najvýraznejší počas finančných krachov v minulom roku, keď investori hromadne nakupovali Bitcoin v čase, keď jeho cena klesla o viac ako 65%.

Spoluzakladateľ spoločnosti Glassnode, Negentropic, vo svojich komentároch na Twitteri uviedol, že najlepší čas na kúpu Bitcoinu je v období, keď "tečie krv na uliciach". Toto tvrdenie vyslovil na pozadí mnohých veľkých bankových krachov v USA a očakávaní, že americká centrálna banka (Fed) by mohla v nasledujúcich mesiacoch pozastaviť zvyšovanie úrokových sadzieb.

Je dôležité pripomenúť, že jedna Bitcoinová adresa neznamená vždy jednu osobu. Mnoho krypto investorov má viacero Bitcoinových adries a niektoré adresy patria veľkým inštitúciám, ako sú kryptomenové burzy a investičné firmy, ktoré vlastnia veľké počty Bitcoinov.

Infraštruktúra Spojených arabských emirátov pre krypto je podnikateľsky priaznivejšia ako v USA

UAE

Saqr Ereiqat, spoluzakladateľ firmy Crypto Oasis, na konferencii Dubai FinTech Summit zdôraznil, že infraštruktúra Spojených arabských emirátov (SAE) je "ideálna" pre krypto podniky. Ereiqat tvrdí, že SAE poskytuje priaznivý regulačný rámec, pokročilú digitálnu infraštruktúru a má schopnosť prilákať talenty z celého sveta. Okrem toho spomenul, že v regióne je dostupný značný kapitál, ktorý by mohol pomôcť krypto podnikom pri získavaní financií pre ich projekty. 

Ereiqat tiež poukázal už na rastúci záujem o krypto sektor v SAE. Najnovšie údaje totižto ukazujú, že v regióne už existuje viac ako 1 800 organizácií Web3, pričom v krypto sektore pracuje už viac ako 8 000 jednotlivcov.

Podobné názory vyjadrili aj CEO spoločnosti Coinbase, Brian Armstrong, a CEO spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse, na konferencii Dubai FinTech Summit. Obaja vyjadrili svoje frustrácie a obavy ohľadom regulácií v USA.

Čína spúšťa národné centrum blockchainu s cieľom vyškoliť pol milióna odborníkov

China

Čína nedávno spustila národné centrum blockchainu s ambicióznym cieľom vyškoliť viac ako pol milióna špecialistov vo využívaní distribuovaných účtovných technológií (DLT). Táto iniciatíva, ktorá bola oficiálne predstavená 10. mája, nesie názov Národného centra pre inovácie v oblasti blockchain technológií a bude sídliť v hlavnom meste Číny, Pekingu. Centrum plánuje spolupracovať s miestnymi univerzitami, think-tankmi a podnikmi z oblasti blockchainu s cieľom rozvíjať túto technológiu v krajine.

Vedúcou inštitúciou nového centra je Pekingská akadémia pre blockchain a “edge” výpočty, ktorá vyvinula blockchain s názvom ChainMaker. Tento domáci blockchain slúži ako vzor pre ďalší vývoj v rámci centra. ChainMaker už získal podporu 50-tich domácich podnikov, z ktorých väčšina sú štátne organizácie, vrátane známych mien ako China Construction Bank a China Unicom.

Aj napriek pretrvávajúcemu zákazu kryptomien, Čína aktívne skúma možnosti digitálnej ekonomiky. Krajina tiež pokračuje vo svojom projekte centrálnej bankovej digitálnej meny (CBDC). Spustenie národného centra blockchainu a jeho snaha vyškoliť viac ako pol milióna odborníkov v distribuovaných účtovných technológiách prináša nové možnosti a príležitosti v digitálnom svete. Technologickí lídri a odborníci očakávajú, že táto iniciatíva prinesie ďalší impulz pre rozvoj v oblasti blockchainu.