Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!
Čtěte víceVstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...
Čtěte víceVyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom
Čtěte víceKrypto je globálnym fenoménom, ktorý ešte stále nie je úplne preskúmaný. Trh s kryptomenami sa neustále mení a nadšenci sa s ním snažia držať krok. Ktoré platformy sú najlepšie, ako sa dá chrániť pred hackermi a na čo všetko by ste si pri obchodovaní mali dať pozor?
Kryptomeny sa postupne stali jednou z najpopulárnejších investičných príležitostí na svete. Vzhľadom na vysokú volatilitu cien ich niektorí ľudia považujú za spôsob, ako rýchlo a jednoducho zarobiť peniaze. To z krypta zároveň robí aj lákavý cieľ pre hackerov. Aby ste sa pri obchodovaní s kryptomenami vyhli zbytočnému riziku, skúste sa riadiť našimi piatimi základnými radami:
Kryptoburzy sú jedným z hlavných cieľov hackerov. Hackeri môžu ľahko získať prístup k vášmu účtu na burze tak, že ukradnú prihlasovacie údaje používateľa (používateľské meno a heslo). Pridaním ďalšej vrstvy zabezpečenia s druhostupňovým overovacím procesom výrazne sťažíte hackerom prístup do vašich kryptoúčtov.
Dvojfaktorová autentifikácia znamená, že na prihlásenie musia používatelia poskytnúť nielen svoje používateľské meno a heslo, ale aj niečo, čo majú neustále pri sebe – môže to byť kód prijatý prostredníctvom SMS alebo aplikácie Google Authenticator a podobne, čo takmer znemožňuje nabúranie sa do kryptografických účtov. Medzi kryptoburzy so zavedenou dvojfaktorovou autentifikáciou patria napríklad WEXO, Binance, Bitfinex, Huobi Pro, BitMex alebo Okex.
Okrem obchodovania na kryptoburzách so zavedenými silnými bezpečnostnými opatreniami by ste mali používať aj kryptopeňaženky, ktoré majú ďalšiu vrstvu ochrany – rovnako dvojfaktorovú autentifikáciu.
Dvojfaktorová autentifikácia chráni pred mnohými bezpečnostnými hrozbami, ktoré sa zameriavajú na používateľské heslá a účty (phishing, zneužívanie poverení a iné). Druhý faktor však môže byť náchylný na útoky hrubou silou a obsahovať slabé miesta, akými sú chyby v logike.
Medzi najspoľahlivejšie metódy druhej autentifikácie kryptoproduktov patria napríklad:
S kryptopeňaženkou WEXO budete môcť jednoducho a bezpečne obchodovať s kryptomenami ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin a mnohými ďalšími.
Hardvérové peňaženky sú fyzické zariadenia, ktoré uchovávajú vaše súkromné kľúče v režime offline, vďaka čomu sú jedným z najbezpečnejších spôsobov ukladania kryptomien, pretože nie sú pripojené na internet. Ďalšou výhodou hardvérových peňaženiek je, že umožňujú jednoducho posielať a prijímať kryptoplatby offline, čo môže byť v niektorých situáciách veľmi užitočné.
VPN (virtuálne súkromné siete) vytvárajú šifrovaný tunel medzi vaším počítačom a serverom prevádzkovaným poskytovateľom VPN, čím sú vaše údaje chránené pred zachytením tretími subjektmi, ako sú hackeri alebo váš poskytovateľ internetových služieb.
Pri používaní VPN je všetka vaša prevádzka smerovaná cez tento šifrovaný tunel, takže si môžete byť istí, že vaše kryptotransakcie sú bezpečné.
Aj v súčasnosti existuje veľa podvodníkov, ktorí sa snažia využiť nedostatočné znalosti ľudí o kryptomenách. Bežný je príklad spracovateľa kryptoplatieb, ktorý ľuďom sľubuje, že im poskytne kryptomenu zadarmo, ak sa zaregistrujú pomocou ním odporúčacieho kódu, ale najprv mu zaplatia malý poplatok.
Dávajte si pozor aj na podvody pri veľkých pohyboch na trhu. Ak napríklad cena Bitcoinu alebo inej kryptomeny náhle prudko stúpne, je celkom pravdepodobné, že dôjde aj k nárastu online podvodov. Keď sú ľudia v emocionálnom vypätí (buď v eufórii, alebo panike), nemusia uvažovať jasne a rýchlejšie vtedy naletia podvodným schémam. Buďte neustále ostražití, nenechajte sa ovládnuť emóciami a radšej si vždy dvakrát overte všetky informácie.