NEWS

Elon Musk nazval fiat meny scamom

BITCOIN (BTC) FIAT / FIAT MONEY MINING
Elon Musk nazval fiat meny scamom

TOP příspěvky

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavilo novú aplikáciu
COLD STORAGE/COLD WALLET CRYPTOCURRENCY CRYPTOCURRENCY ADDRESS PAPER WALLET WALLET SOFTWARE WALLET TOKEN

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavil...

Na konferencii pre odborníkov, fanúšikov kryptomien aj pre širokú verejnosť, ktorá sa zaujíma o kryptoaktíva, preds...

Čtěte více
Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu
1 SATOSHI (0.00000001 BTC) DECENTRALIZATION GENESIS BLOCK SATOSHI NAKAMOTO

Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu

Svet dodnes nepozná pravú identitu tvorcu bitcoinu. Kto v skutočnosti stojí za revolučnou technológiou blockchain?...

Čtěte více
NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách
DIGITAL ART NFT

NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách

Nezameniteľné tokeny, alebo NFT, zažívajú v roku 2021 absolútny boom. Viete, čo to NFT vlastne sú a prečo majú niek...

Čtěte více

Elon Musk, výkonný riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX, nedávno vzbudil rozruch vo finančných kruhoch, keď v provokatívnom príspevku označil fiat meny za podvod. Musk tak reagoval na otázku adresovanú komunite, ktorá sa týkala vecí považovaných za podvody, hoci sú spoločensky akceptované. Na túto tému už Musk nepridal žiadne ďalšie komentáre.

Fiat meny, predstavované tradičnými menami ako sú dolár, euro či jen, sú charakteristické tým, že nie sú kryté žiadnou fyzickou komoditou, ako je zlato, ale ich hodnota je založená na dôvere v autoritu vydávajúcej vlády. Muskov výrok tak pridáva ďalšie argumenty do prebiehajúcej diskusie o úlohe kryptomien, ako je Bitcoin, v súboji s tradičným finančným systémom.

Pozitívne reakcie na Muskov tweet prišli rýchlo, najmä zo strany priaznivcov Bitcoinu, ktorí jeho slová chápu ako podporu digitálnych mien. Argumentujú tým, že Bitcoin predstavuje alternatívu k fiat menám, pričom ponúka výhody decentralizácie a odolnosti voči inflácii. Muskov komentár tak ešte viac oživil diskusiu o budúcnosti financií a koexistencii tradičných a digitálnych mien v modernom svete.

Geotermálny projekt na ťažbu Bitcoinov Volcano Energy je v prevádzke

Volcano Energy

Minulý týždeň spoločnosti Volcano Energy a Luxor Technology Corporation oficiálne uviedli do prevádzky Lava Pool, prvú bitcoinovú ťažobnú skupinu Salvadoru, ktorá je poháňaná obnoviteľnou geotermálnou energiou. Volcano Energy, ktorá sa zaviazala prispievať salvadorskej vláde 23% svojho čistého príjmu, bude výhradne ťažiť bloky prostredníctvom Lava Pool.

Gerson Martinez, strategický riaditeľ spoločnosti Volcano Energy, považuje Lava Pool za ďalší príklad prvenstva Salvadoru ako štátu v ekosystéme Bitcoinu. Spolupráca s Luxor Technology otvára cestu k vytvoreniu vertikálne integrovanej spoločnosti zameranej na energetiku a ťažbu bitcoinov, ktorá by mala priniesť hodnotu investorom aj občanom Salvadoru.

Toto partnerstvo je kľúčovou súčasťou snáh Salvadoru o integráciu Bitcoinu do svojej energetickej infraštruktúry. S bohatými zdrojmi obnoviteľnej energie môžu bitcoinoví ťažiari v krajine významne prispieť k ekonomickej efektívnosti nových energetických projektov, najmä v odľahlých oblastiach. Zároveň dokážu ponúknuť flexibilné riadenie záťaže pre podporu siete počas špičiek dopytu alebo stresových období. El Salvador má v pláne reinvestovať zisky z ťažby Bitcoinu do vylepšenia infraštruktúry prenosu a distribúcie energie, čo prispeje k posilneniu energetických systémov krajiny a položí základy pre ekonomický rast, technologický pokrok a udržateľnú budúcnosť.

Joe Rogan a zakladateľ OpenAI vyjadrili dôveru v Bitcoin stať sa univerzálnou svetovou menou

Joe Rogan

V nedávnej epizóde podcastu The Joe Rogan Experience vyjadril Sam Altman, CEO spoločnosti OpenAI, svoje nadšenie pre Bitcoin, označujúc ho za "super logický" krok v technologickej evolúcii, ktorý je mimo kontroly vlády a prispieva k boju proti korupcii. Altman zdieľal svoje názory na potenciál Bitcoinu stať sa svetovou rezervnou menou a vyjadril svoje obavy týkajúce sa digitálnych mien centrálnej banky (CBDCs).

Altman, ktorý je zároveň zakladateľom Worldcoin, diskutoval o prechode k "technologicky zabezpečenému svetu", kde by Bitcoin mohol pomôcť redukovať korupciu. Podľa neho je korupcia vážnou prekážkou pre spoločenský pokrok, avšak v digitálnom svete, kde sú platby sledovateľné, môže byť korupcia výrazne obmedzená. Joe Rogan sa pridal k Altmanovmu entuziazmu pre Bitcoin, hoci vyjadril skeptický postoj k širšiemu krypto priemyslu.

Rogan označil Bitcoin za fascinujúcu kryptomenu s potenciálom stať sa "univerzálnou platobnou menou" vďaka svojej limitovanej ponuke a decentralizovanej povahe. Altman a Rogan zároveň vyjadrili znepokojenie nad CBDCs a obavy z možnosti, že Spojené štáty sa stanú dohľadovým štátom, čo by mohlo vládam poskytnúť ešte väčšiu kontrolu nad tým, ako ľudia míňajú svoje peniaze. Altman vyjadril sklamanie z nedávnych krokov vlády USA voči krypto priemyslu, čo považuje za smutný vývoj pre krajinu.