NEWS

Bitcoin zaznamenal rekordný počet denných transakcií od roku 2017

BITCOIN (BTC) BULLISH TREND CRYPTOCURRENCY
Bitcoin zaznamenal rekordný počet denných transakcií od roku 2017

TOP příspěvky

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavilo novú aplikáciu
COLD STORAGE/COLD WALLET CRYPTOCURRENCY CRYPTOCURRENCY ADDRESS PAPER WALLET WALLET SOFTWARE WALLET TOKEN

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavil...

Na konferencii pre odborníkov, fanúšikov kryptomien aj pre širokú verejnosť, ktorá sa zaujíma o kryptoaktíva, preds...

Čtěte více
Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu
1 SATOSHI (0.00000001 BTC) DECENTRALIZATION GENESIS BLOCK SATOSHI NAKAMOTO

Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu

Svet dodnes nepozná pravú identitu tvorcu bitcoinu. Kto v skutočnosti stojí za revolučnou technológiou blockchain?...

Čtěte více
NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách
DIGITAL ART NFT

NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách

Nezameniteľné tokeny, alebo NFT, zažívajú v roku 2021 absolútny boom. Viete, čo to NFT vlastne sú a prečo majú niek...

Čtěte více

Bitcoin vytvoril nový rekord, keď za jeden deň spracoval viac transakcií ako kedykoľvek predtým. V nedeľu sa denný počet transakcií Bitcoinu vyšplhal nad 568 300, čím prekonal svoj predchádzajúci vrchol počas “bull marketu” z roku 2017 o takmer 78 000 transakcií.

K tomuto novému rekordu prispela najmä nová funkcia Ordinals, ktorá umožňuje pripojiť k jednotlivým satoshi, najmenšej jednotke Bitcoinu, digitálne aktíva, ako sú zvukové záznamy, umelecké diela alebo videohry. Viac ako 307 000 transakcií v nedeľu predstavovali Ordinals, čo je 16% skok oproti predchádzajúcemu rekordu zo soboty. To znamená, že Ordinály prispeli k približne 54% denných transakcií Bitcoinu na jeho historickom maxime.

Nový rekord v počte transakcií s Bitcoinom je jasným dôkazom jeho rastúcej popularity a technológie blockchain. Zavedenie Ordinals ešte viac posilnilo pozíciu kryptomeny ako najpopulárnejšej digitálnej meny na svete. Otvorilo nové možnosti využitia Bitcoinu nad rámec peňažných transakcií a vydláždilo cestu novým formám digitálnych aktív, ktoré možno zapísať do blockchainu.

Podľa najnovšieho prieskumu, 46% mileniálov z ekonomických veľmocí vlastní kryptomeny

Millennials

Podľa nedávnej štúdie až 46% mileniálov sídliacich vo veľkých ekonomikách, ako sú Spojené štáty, Čína, Japonsko, Nemecko a Francúzsko, vlastní kryptomeny.  V prieskume sa zúčastnilo približne 255 000 dospelých respondentov z 26 krajín s približne 10 000 respondentmi na krajinu. Štúdia odhalila, že 46% respondentov mileniálskej generácie vlastní kryptomeny v porovnaní s 25% generácie X, 21% generácie Z a 8% baby boomers.

Viaceré štúdie naznačujú, že začiatkom nasledujúceho desaťročia môžu demografické procesy viesť k dramatickému posunu smerom k zvýšenej akceptácii kryptomien, keďže vyšší podiel mladších generácií naďalej vykazuje silný dopyt po kryptomenách, a to aj napriek spomaleniu rastu populácie.

V októbri 2022 odhalil prieskum spoločnosti Charles Schwab, že takmer 50% generácie Z a mileniálov chce kryptomeny v dôchodkových fondoch. Tieto zistenia poukázali na rastúci záujem mileniálskej generácie o kryptomeny, čo by mohlo znamenať zmenu v prístupe k financiám.

Bitcoin už 4. mesiac po sebe narastá, čo v minulosti predikovalo začiatok bull marketu

Bull market

História nám ukazuje, že dlhodobý rast hodnoty Bitcoinu zvyčajne prechádza cyklami. Po skončení bear marketu a následnej konsolidácie trhu, kedy sa hodnota Bitcoinu stabilizuje, prichádza obdobie tzv. akumulácie. V tomto období začínajú investori a inštitúcie hromadne nakupovať Bitcoin, čo spôsobuje zvýšenie dopytu a zvyšovanie ceny. Toto obdobie nakupovania často trvá niekoľko mesiacov a končí začiatkom bull marketu, keď hodnota Bitcoinu začne rásť exponenciálne. Posledné štyri mesiace svedčia o tom, že sa nachádzame práve v takejto fáze.

Okrem historických cyklov, existuje niekoľko ďalších kľúčových faktorov, ktoré naznačujú, že Bitcoin a kryptomeny môžu čoskoro vstúpiť do obdobia výrazného rastu. Medzi tieto faktory patrí:

1. Adopcia inštitucionálnych investorov: Viaceré veľké spoločnosti a finančné inštitúcie začali investovať do Bitcoinu ako alternatívy k tradičným aktívam, čo zvyšuje dopyt a záujem o kryptomeny.

2. Technologický pokrok: Vývoj nových technológií, ako sú napríklad Lightning Network, zlepšuje použiteľnosť a funkčnosť Bitcoinu, čo prispieva k jeho väčšej adopcii a hodnote.

3. Makroekonomické faktory: Vo svete neistoty a inflačných tlakov hľadajú investori čoraz väčšiu ochranu svojho kapitálu, a Bitcoin je často považovaný za digitálne zlato, ktoré ponúka túto ochranu.

Na základe vyššie uvedených faktorov môžeme predpokladať, že v nasledujúcich mesiacoch či horizonte jedného roku by sme mohli byť svedkami ďalšieho bull marketu pre Bitcoin a kryptomeny. Avšak, toto nie je investičná rada a ako pri každej investícii, je dôležité mať na pamäti aj možné riziká. Vždy investujte zodpovedne a v súlade so svojimi finančnými cieľmi, toleranciou k riziku a prostredníctvom overených kryptomenových peňaženiek ako je napríklad aj Wexo.