NEWS

Bitcoin prekonal hranicu 44 000 USD

BITCOIN (BTC) BULLISH TREND CRYPTOCURRENCY FOMO HALVING
Bitcoin prekonal hranicu 44 000 USD

TOP příspěvky

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavilo novú aplikáciu
COLD STORAGE/COLD WALLET CRYPTOCURRENCY CRYPTOCURRENCY ADDRESS PAPER WALLET WALLET SOFTWARE WALLET TOKEN

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavil...

Na konferencii pre odborníkov, fanúšikov kryptomien aj pre širokú verejnosť, ktorá sa zaujíma o kryptoaktíva, preds...

Čtěte více
Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu
1 SATOSHI (0.00000001 BTC) DECENTRALIZATION GENESIS BLOCK SATOSHI NAKAMOTO

Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu

Svet dodnes nepozná pravú identitu tvorcu bitcoinu. Kto v skutočnosti stojí za revolučnou technológiou blockchain?...

Čtěte více
NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách
DIGITAL ART NFT

NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách

Nezameniteľné tokeny, alebo NFT, zažívajú v roku 2021 absolútny boom. Viete, čo to NFT vlastne sú a prečo majú niek...

Čtěte více

Bitcoin zažíva v poslednom čase významný nárast. Po prvýkrát v tomto roku prekonal hodnotu 44 000 USD, čo podporili vyhliadky na znižovanie úrokových sadzieb v USA a očakávania spojené so schválením bitcoinových ETF. S hodnotou 44,068.36 USD sa Bitcoin nachádza približne 36% pod jeho historickým maximom 68,789.63 USD čo naznačuje, že má ešte dostatok priestoru na rast. 

BTC Price

 

Aj keď všetky oči smerujú na Bitcoin, nemali by sme zabúdať aj na jeho mladšieho súrodenca Ethereum, ktorý nedávno dosiahol svoje 18-mesačné maximum s aktuálnou cenou okolo 2 200 USD

Dôvody prečo by cena Bitcoinu mala rásť:

Jedným z najdôležitejších momentov v budúcom roku je očakávaný Bitcoin Halving, ktorý nastane v apríli 2024. Tento proces opäť zníži odmenu za ťažbu nových blokov na polovicu a doteraz historicky vždy pozitívne ovplyvnil cenu BTC. Z dôvodu zníženia prílevu nových mincí na trh a nezmenených nákladov na energiu pri ťažbe tejto kryptomeny sa vždy predchádzajúce halvingy odzrkadlili na výraznom náraste ceny.  

Nemôžeme zabúdať ani na Bitcoin ETF a jeho očakávané schválenie, ktoré by mohlo prebehnúť už medzi 5. a 10. januárom 2024. O Bitcoinové ETF už v júni tohto roku požiadala medzi prvými samotná spoločnosť BlackRock, čo je najväčší správca aktív na svete. Následne si o spotové ETF Bitcoinu požiadali aj ďalší veľkí hráči ako Fidelity, Invesco Galaxy, WisdomTree a ďalší. Schválenie otvorí dvere inštitucionálnym investorom a tak umožní masívny prílev kapitálu práve do Bitcoinu. 

Ďalším kľúčovým faktorom je súčasná dostupnosť Bitcoinu na burzách, kde sa nachádza asi len 5% celkovej cirkulácie. V posledných týždňoch sme svedkami zvýšeného presunu Bitcoinu z búrz do súkromných peňaženiek. Tento fakt naznačuje, že investori ako aj samotní ťažiari majú záujem o dlhodobé držanie Bitcoinu, vďaka čomu je stále menšie množstvo dostupné pre verejnosť k nákupu priamo z burzy.

Ak zoberieme do úvahy blížiace sa prezidentské voľby v USA, minulosť nám ukázala, že žiadna politická strana nikdy nezačína svoje vládnutie s upadajúcou ekonomikou. Je teda pravdepodobné, že nové volebné obdobie bude sprevádzať aj tlačenie nových peňazí na podporu rozvoja krajiny. Historicky vzaté, vždy keď ekonomika rástla tak s ňou paralelne vzrástla aj cena Bitcoinu.

V Južnej Amerike sme boli svedkami zaujímavého politického vývoja spojeného s Bitcoinom. Argentínsky prezident Javier Milei, známy svojou podporou tejto kryptomeny, je teraz v pozícii, kde môže výrazne ovplyvniť jej adopciu a vnímanie nielen v Argentíne, ale aj v širšom regióne. Na druhej strane, kolumbijský prezident Gustavo Petro, ktorý nedávno vstúpil do skupiny držiteľov Bitcoinu, otvára dvere pre ďalšie diskusie o začlenení digitálnych mien do svojej ekonomiky.

Významným krokom, ktorý by mohol ešte viac posunúť Bitcoin na popredné miesta v tradičnom finančnom sektore je nedávne rozhodnutie, ktoré umožní bankám držať až 2% svojich rezerv v kryptomenách od roku 2025. Tento krok schválený Bankou pre medzinárodné platby (BIS), by dokázal zvýšiť aktuálnu 1.54 biliónovu kapitalizáciu kryptomien dvaapolnásobne. Diskutuje sa tiež o možnosti, že v budúcnosti by banky mohli držať až 5% svojich rezerv v kryptomenách.

Cryptocurrenices

Nakoniec, nedávne kroky k regulácii kryptomien v Európskej únii (MiCA), naznačujú snahu o vytvorenie stabilnejšieho prostredia pre kryptomeny. Tieto regulácie by mohli zvýšiť dôveru investorov a tým podporiť ďalší rast Bitcoinu.

Záver

Vzhľadom na tieto faktory, vrátane historického vývoja ceny Bitcoinu po halvingu, zníženej ponuky Bitcoinu na burzách, ako aj podpory zo strany politických lídrov v Južnej Amerike, môže Bitcoin predstavovať atraktívnu komoditu. Pre tých, ktorí sa chcú pustiť do sveta kryptomien, aplikácia Wexo ponúka rýchly a jednoduchý spôsob ako nakúpiť Bitcoin. Stiahnite si aplikáciu Wexo a objavte jednoduchosť a pohodlie pri nákupe Bitcoinu.