NEWS

Prebehla dlhoočakávaná aktualizácia Etherea - Shapella

BITCOIN (BTC) ETHEREUM (ETH) PoS (Proof-of-Stake) PoW (Proof-of-Work)
Prebehla dlhoočakávaná aktualizácia Etherea - Shapella

TOP příspěvky

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavilo novú aplikáciu
COLD STORAGE/COLD WALLET CRYPTOCURRENCY CRYPTOCURRENCY ADDRESS PAPER WALLET WALLET SOFTWARE WALLET TOKEN

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavil...

Na konferencii pre odborníkov, fanúšikov kryptomien aj pre širokú verejnosť, ktorá sa zaujíma o kryptoaktíva, preds...

Čtěte více
Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu
1 SATOSHI (0.00000001 BTC) DECENTRALIZATION GENESIS BLOCK SATOSHI NAKAMOTO

Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu

Svet dodnes nepozná pravú identitu tvorcu bitcoinu. Kto v skutočnosti stojí za revolučnou technológiou blockchain?...

Čtěte více
NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách
DIGITAL ART NFT

NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách

Nezameniteľné tokeny, alebo NFT, zažívajú v roku 2021 absolútny boom. Viete, čo to NFT vlastne sú a prečo majú niek...

Čtěte více

Shapella je termín, ktorý komunita používa ako označenie prechodu Etherea z PoW na PoS. Tento termín spája dohromady „Shanghai“ a „Capella“ vylepšenia, ktoré spoločne otvorili dvere novému mechanizmu overovania transakcií na ETH mainnet. Tento hard fork je dôležitým míľnikom na ich roadmape, vďaka čomu je veľa členov komunity nadšených zo smerovania a vývoja siete.

Súčasný trend po odomknutí ukazuje, že väčšina validátorov vyťahuje iba odmeny za stakovanie. Len menej ako 1% validátorov v sieti vybralo 32 ETH, ktoré sú potrebné na pokračovanie prevádzky uzla. Zvýšenie pozitívneho sentimentu po inovácii viedlo k tomu, že cena Etherea dosiahla tohtoročné maximum 2 123 USD.

Na Shapella party hostenej tímom Ethereum Foundation, Vitalik Buterin, spoluzakladateľ Etherea, povedal, že sieť je teraz vo veľmi dobrej pozícii. Vysvetlil, že "sa nachádzame v štádiu, kedy najťažšie a najdôležitejšie časti prechodu protokolu sú dokončené. Síce stále ostáva zopár zásadných vecí, na ktoré sa musia ešte pozrieť, no tieto implementácie môžu byť vykonané pomalším tempom".

Spojené kráľovstvo zakladá organizáciu na podporu Bitcoinovej adopcie a vzdelávania

Bitcoin Policy UK

Spojené kráľovstvo založilo organizáciu Bitcoin Policy UK (BPUK), ktorá si dáva za cieľ podporiť rastúcu adopciu Bitcoinu a zabezpečiť väčšiu informovanosť a vzdelanosť o tejto kryptomene. BPUK spája podnikateľov, environmentalistov a zástancov Bitcoinu s cieľom preskúmať, ako by využitie decentralizovanej meny mohlo prispieť k lepšiemu hospodárskemu rastu a prospechu celej spoločnosti.

Organizácia sa taktiež zameriava na získavanie obnoviteľnej a nevyužitej energie pre ťažbu Bitcoinu, ktorá by mohla pomôcť zvýšiť hashrate, teda mieru bezpečnosti Bitcoinovej siete, ktorá momentálne v Británii zaostáva v porovnaní so Spojenými štátmi a Áziou. Vzhľadom na odchod Veľkej Británie z Európskej únie môže BPUK vypracovať vlastné kryptomenové regulácie, nezávisle od nariadení MiCA v Európe.

Cieľom BPUK je nielen podpora Bitcoinu v politických a legislatívnych návrhoch, ale aj zaistenie jeho inklúzie do vládnych programov a stratégií. Organizácia plánuje financovať svoju činnosť získavaním finančných prostriedkov od komunity pomocou tzv. satoshi, čo sú malé množstvá Bitcoinu, a to vďaka Lightning Networku.

Čína si našla 10 nových spôsobov využitia ich CBDC v krajine

CBDC of China

Čína má za sebou náročný týždeň, keďže ich digitálny jüan rozširuje svoje uplatnenie v oblasti transakcií verejných zdrojov. Provincia Jiangsu uvádza digitálny jüan do 10 nových spôsobov využitia, pričom mesto Nanjing začalo vo veľkom používať túto menu v sektore bývania.

Systém HPF v Číne slúži ako podpora pri financovaní bývania. Úrady vydali usmernenia pre svojich obyvateľov, ktoré umožňujú použitie digitálneho jüanu v rámci operácií s HPF. Banky, zamestnanci a občania tak môžu využívať digitálny jüan na účtoch podporných fondov naviazaných na bývanie. V tomto prípade sa mena používa pri finančnom vyrovnávaní, účtovných úkonoch, prijímaní finančnej podpory a aj iných transakciách. Počas ich pilotného programu sa menou dalo platiť aj za cenové ohodnotenia štátnych projektov, poplatky za transakcie so štátnym majetkom a nájomné zálohy štátnych aktív.

Provincia Jiangsu oznámila, že digitálny jüan bol použitý vo viac ako 5 500 transakciách s celkovou hodnotou približne $204 miliónov. Tento rozvoj naznačuje, že adopcia digitálneho jüanu v Číne naberá na rýchlosti.