NEWS

Dubaj chce byť hlavným mestom kryptomien. Ukrajina má vojnové NFT múzeum

BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY NFT
Dubaj chce byť hlavným mestom kryptomien. Ukrajina má vojnové NFT múzeum

TOP příspěvky

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov
WEXO

Prestížny audítor zaradil WEXO medzi TOP10% projektov

Vstup na centralizovanú burzu je spolu s výborným výsledkom auditu a 8. miestom spomedzi platobných projektov, skve...

Čtěte více
Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Update)
BITCOIN (BTC) CRYPTOCURRENCY WEXO

Wexo Points: Nájdite miesta, kde sa dá platiť Bitcoinom (App Up...

Vyhľadajte vo Vašom okolí podnikateľov, ktorí akceptujú platbu Bitcoinom

Čtěte více
Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)
WEXO

Wexo Meetup Košice už 29. júna (pozvánka)

Sobota plná noviniek a inovácii tentokrát v metropole východu!

Čtěte více

PREHĽAD TÝŽDŇA: Rio de Janeiro bude akceptovať platbu miestnych daní v Bitcoine. Dubaj láka kryptomenové spoločnosti.

Rio de Janeiro bude od roku 2023 prijímať platbu daní z nehnuteľností aj v Bitcoine

Brazílske mesto Rio de Janeiro povolí platenie mestskej dane z nehnuteľností kryptomenami od roku 2023. Vďaka tejto iniciatíve sa Rio de Janeiro stane prvým mestom v Brazílii, ktoré umožní platenie dane pomocou kryptomien. Štátna správa nebude krypto uchovávať, pretože platby budú okamžite prevedené na brazílske realy prostredníctvom spoločnosti, ktorá ešte nebola zazmluvnená, dodalo mesto vo svojom oficiálnom vyhlásení.

„Našou snahou je objasniť, že v meste Rio máme oficiálne iniciatívy, ktoré uznávajú tento trh,“ uviedol starosta Ria de Janeiro Eduardo Paes a dodal: „Teraz tí, ktorí investujú do kryptomien a žijú v meste Rio de Janeiro budú môcť minúť tento majetok platením oficiálnej dane v meste Rio.

V januári Paes uviedol, že mesto plánuje vyčleniť 1 % svojich pokladničných rezerv na kryptomeny. Prostredníctvom tejto iniciatívy sa mesto snaží stať globálnym kryptomenovým centrom a znížiť nedôveru miestnych obyvateľov voči kryptomenám, povedal tajomník pre ekonomický rozvoj Rio de Janeira Chicão Bulhões.

Ukrajina spustila NFT múzeum na uchovanie spomienky na vojnu

Ukrajina spustila múzeum NFT „na zachovanie štátnosti a histórie Ukrajiny,“ povedal námestník ministra pre digitálnu transformáciu Alex Bornyakov.

Bornyakov odhalil plány pre webovú stránku s názvom „Meta History: Museum of War“ na Twitteri. Stránka tiež obsahuje „warline“, časovú os udalostí, pričom každá z nich je sprevádzaná zodpovedajúcim NFT.

Každý z NFT obsahuje tweet týkajúci sa významného momentu vo vojne spolu s ilustráciou rôznych ukrajinských umelcov. Ukrajinská vláda týmto spôsobom získala viac ako 600 000 dolárov predajom nezameniteľných tokenov, ktoré sa použijú na obnovu múzeí, divadiel a iných kultúrnych inštitúcií zničených od ruskej invázie vo februári.

Dubaj chce byť hlavným mestom kryptomien

Dubaj chce byť novým hlavným mestom kryptomien na svete. Kryptomenová burza Bybit v pondelok oznámila, že svoje sídlo sťahuje zo Singapuru do Dubaja a svoju činnosť by mohla začať už v apríli.

„Rozhodnutie Bybitu otvoriť svoje globálne sídlo v Dubaji je míľnikom v našom úsilí postaviť SAE ako globálne digitálne centrum,“ povedal Thani Al Zeyoudi, minister zahraničného obchodu Spojených arabských emirátov a minister zodpovedný za prilákanie a udržanie talentov.

"Aby sme si udržali náskok v tomto rýchlo sa meniacom odvetví, budujeme obchodný ekosystém s prísnymi predpismi, aby sme prilákali, udržali a umožnili spoločnostiam s vysoký rast," dodal Al Zeyoundi.