NEWS

Top 5 krajín, ktoré vedú v adopcii blockchainovej technológie

BLOCKCHAIN CRYPTOCURRENCY dApps METAVERSE
Top 5 krajín, ktoré vedú v adopcii blockchainovej technológie

TOP příspěvky

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavilo novú aplikáciu
COLD STORAGE/COLD WALLET CRYPTOCURRENCY CRYPTOCURRENCY ADDRESS PAPER WALLET WALLET SOFTWARE WALLET TOKEN

WEXO na konferencii o kryptomenách v srdci Slovenska predstavil...

Na konferencii pre odborníkov, fanúšikov kryptomien aj pre širokú verejnosť, ktorá sa zaujíma o kryptoaktíva, preds...

Čtěte více
Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu
1 SATOSHI (0.00000001 BTC) DECENTRALIZATION GENESIS BLOCK SATOSHI NAKAMOTO

Satoshi Nakamoto: Záhadný otec bitcoinu

Svet dodnes nepozná pravú identitu tvorcu bitcoinu. Kto v skutočnosti stojí za revolučnou technológiou blockchain?...

Čtěte více
NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách
DIGITAL ART NFT

NFT - Najvzrušujúcejšia novinka v kryptomenách

Nezameniteľné tokeny, alebo NFT, zažívajú v roku 2021 absolútny boom. Viete, čo to NFT vlastne sú a prečo majú niek...

Čtěte více

Top 5 krajín, ktoré vedú v adopcii blockchainovej technológie

Väčšina krajín investuje do rozvoja blockchainových technológií, aby podporili riešenia rôznych sociálnych a ekonomických problémov. Aktualizovaný zoznam krajín predstavuje lídrov v blockchainovej adopcii z hľadiska inovatívnych riešení a tvorbe priaznivého regulačného prostredia pre príchod technologických firiem.

1. El Salvádor - vláda schválila 150 miliónov dolárov v štátnom rozvojovom rozpočte a zriadila sieť bankomatov na posielanie kryptomien.

2. Portugalsko - krajina vytvorila priaznivé prostredie pre blockchain a snaží sa o jeho využitie v oblasti verejných služieb, zdravotníctva a logistiky. 

3. Singapur - kvôli priaznivému regulačnému prostrediu sa stal Singapur obľúbeným miestom pre registráciu mnohých krypto firiem. 

4. Malta - na ostrove sa darí mnohým podnikom využívajúcim blockchain v dodávateľskom reťazci produktov, ako je napríklad víno alebo olivový olej.

5. Spojené Arabské Emiráty - vo februári 2023 oznámil emirát Ras Al Khaimah (RAK) vytvorenie svetovo prvej zóny voľného obchodu, ktorá sa venuje virtuálnym aktívam a digitálnym spoločnostiam. 

Blockchainová technológia môže zvýšiť produktivitu, zabezpečenie a transparentnosť mnohých odvetví hospodárstva. A preto krajiny, ktoré uznávajú jej potenciál, ju aj aktívne využívajú.

Meta pracuje na vlastnej decentralizovanej sociálnej sieti

Meta

Meta, predtým známa ako Facebook, je v súčasnosti v počiatočnom štádiu vývoja novej decentralizovanej platformy sociálnych médií s názvom P92. Očakáva sa, že platforma bude textová aplikácia, ktorá umožní tvorcom a verejným osobnostiam zdieľať včasné aktualizácie o svojich záujmoch. Nová aplikácia bude podporovať ActivityPub, protokol používaný decentralizovanými sociálnymi sieťami, ako je Mastodon. Meta zatiaľ neuviedla žiadne podrobnosti o tom, kedy plánujú aplikáciu vydať.

Posun Meta smerom k decentralizácii je vnímaný ako pokus o vytvorenie konkurenta pre Mastodon alebo Twitter, ktorý si získal pozornosť po prevzatí Elonom Muskom. Decentralizácia ponúka niekoľko výhod oproti tradičným platformám sociálnych médií, vrátane zvýšenia súkromia a bezpečnosti, väčšej kontroly nad osobnými údajmi a väčšej slobody prejavu. Zatiaľ čo Meta má za sebou históriu spúšťania neúspešných aplikácií, ich vstup do decentralizovaného priestoru sociálnych médií by mohol podnietiť konkurenciu k vývoju, z čoho v konečnom dôsledku budú prosperovať samotní užívatelia.

Južná Kórea spúšťa metaverse fond na urýchlenie Web3 adopcie

Južná Kórea

Zatiaľ čo niektoré globálne ekonomiky boli rozptýlené rozruchom okolo cenovej nestability a kolapsom ekosystému v kryptomenách, Južná Kórea zdvojnásobila svoj rozhľad v metaverse, ktorý vidí ako nový motor ich ekonomického rastu.

Južná Kórea spustila Metaverse fond na podporu rýchleho rozvoja metaversových projektov v krajine. Fond bude pomáhať s fúziami a akvizíciami rôznych firiem s metaversovými ekosystémami. Vláda Juhokórejskej republiky investovala 24 miliárd kórejských wonov (18,1 milióna USD) na rozvoj metaversu. Dôvodom vzniku spomínaného fondu je rastúci záujem veľkých technologických spoločností budovať v tomto digitálnom svete.

Už v januári tohto roku bola v metaverse spustená digitálna kópia mesta Soul. Projekt bol financovaný vládou Juhokórejskej republiky vo výške približne 2 miliárd kórejských wonov (1,6 milióna USD).