News

Visa launches crypto consulting services. Crypto has been in Google Trends again

dec 15, 2021 | min read

WEXO NEWS No.49

Medzi TOP vyhľadávaniami v Google za rok 2021 boli aj kryptomeny

Spoločnosť Google už tradične ako po minulé roky zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších slov, respektíve kľúčových výrazov, ktoré dominovali vo vyhľadávaní v uplynulom roku. V trendoch roka 2021 z pohľadu vyhľadávania na Google sa v kategórii “Správy” v TOP 10 celosvetovo objavili opäť kryptomeny. Používateľov zaujímal predovšetkým Dogecoin a cena Etherea.

Slováci v roku 2021 vyhľadávali najmä informácie spojené s pandémiou, šcítaním obyvateľstva a dištančného vzdelávania. Slovenské štatistiky najčastejšie vyhľadávaných výrazov ukazujú zvýšený záujem o kryptomeny. Slováci sa v roku 2021 zaujímali o to “Ako kúpiť bitcoin”, tento výraz sa v kategórii “Ako” v rebríčku TOP 10 umiestnil na 7.mieste. (1)

Investori predávajú svoje podiely v akciách aby kúpili viac kryptomien

Nový výskum CivicScience zistil, že rastúci počet investorov predáva svoje akcie, aby nakúpili viac kryptomien. Navyše, počet respondentov, ktorí v prieskume uviedli, že by pravdepodobnejšie investovali svoje peniaze do kryptomien ako do tradičných akcií, sa za päť mesiacov zvýšil o 140 %.

Podľa CivicScience až 1/5 opýtaných investorov predala viac ako polovicu svojich akciových aktív kvôli nákupu kryptomien a približne 44 % opýtaných respondentov uviedlo, že zo svojich akciových portfólií predalo aspoň 10 %, aby nakúpilo kryptomeny. (2)

akcie vs kryptomeny.jpeg

Visa oznámila kryptoporadenstvo finančným inštitúciám, maloobchodníkom a ďalším firmám vo všetkých oblastiach

Visa uvádza na trh nové konzultačné a poradenské služby, ktoré svojim klientom pomôžu orientovať sa vo svete kryptomien. Spracovateľ platieb uviedol, že jeho poradenská prax v oblasti kryptomien, ktorá je súčasťou jeho konzultačnej a analytickej divízie, bude ponúkať poradenstvo finančným inštitúciám, maloobchodníkom a iným firmám vo všetkom od zavádzania kryptomenových funkcií až po skúmanie nezameniteľných tokenov.

Spoločnosť Visa dúfa, že jej poradenstvo v oblasti kryptomien môže pomôcť pri ďalšej adopcii bitcoinu a iných digitálnych mien. (3)

WEXO_Social_Novinky_08_Blog_560x350.jpg

Zdroje: www.google.com (1) www.cointelegraph.com (2) www.cnbc.com (3)